Co se ale opakovat nebude - třeba informace, že Zemětřesení v Japonsku již zneužívají internetoví podvodníci - server hoax to shrnul takto:Zemětřesení v Japonsku zneužívají internetoví podvodníci
Zajímavůstkou je článek Japonci dnes v IE9 surfovat nebudou. Může za to zemětřesení - zmiňující, že pro japonsko bude pozdrženo vydání nové verze Intrnet exploderu - důvod je prozaický - v JAponsku budou díky tomu volnější datové linky, což je teď pro mnohé japonce dost sůležité.
Objevují se i různé reminiscence do minulosti - připomíná se Černobiská jaderná elektrárna (ta používala nebezpečnější palivo), nebo také elektrárna, jenž po rzodělení Československa v roce 1993 zůstala na Slovenku - Jaslovské Bohunice -Fukušima se málem změnila na neřízenou střelu jako kdysi Jaslovské Bohunice
Podívejte se na japonská města z vesmíru před a po tsunami - netřeba mého komentáře
Od včerejška jsem zaznamenal ještě následující další zprávy
- Japonsko počítá tisíce mrtvých, chybí voda, jídlo i rakve
- Zaostřeno na reaktory: Japonce 65 let po válce opět děsí radiace - který opisuje celkem čtyři elektrárny, které se alespoň chvilku potýkaly s problémy neboť jsou v zóně zemětřesení.
Jenže díky neuvěřitelně silnému zemětřesení se toto spojení se světem přerušilo. Tím pádem měly nastartovat dieselové agregáty, které jsou opět pro jistotu minimálně zdvojené, typicky ještě bývá někde trošku dál vlastních reaktorů. Je otázkou, co se stalo v Japonsku - zaplavila tsunami ony agregáty? Selhala dodávka nafty do aagregátů? Poškodilo se něco jiného?
Přesto ještě byla šance, neboť ještě existuje šance pohánět čerpadla baterie, ale i zde nastává otázka, co bylo špatně. Ale i kdyby to špatně nebylo a baterie fungovaly, co mohou udělat za těch pár hodin, než se vybijí?
Na odlehčení úplně z jiného soudku: PSI: Jak přivolat jezevčíka spíše by se ale článek měl jmenovat "Kdy se nechá jezevčík přivolat?" :-)